Hemptarianka
Konopie

Hemptarianka Rękodzieło z Konopi

Wiele osób zastanawia się poco komuś konopie, skoro to nie marihuana?

Konopie inaczej Cannabis Sativa, czyli konopie siewne, to jedno z najstarszych włókien, które było wykorzystywane w wielu gałęziach przemysłu. Do produkcji odzieży i produktów niezbędnych do życia, jako sznury i liny okrętowe, płótno żaglowe czy worki marynarskie.

Co sprawia, że o konopiach znowu się mówi i to dość głośno?

Odpowiedź jest bardzo prosta – niesamowite właściwości gotowych produktów i niskie zapotrzebowanie na wodę, zarówno w fazie wzrostu, jak i w czasie przetwarzania i zero zapotrzebowania na środki ochrony roślin. Ha konopie wręcz odstraszają szkodniki.

Roślina jest zatem uprawiana bez stosowania środków ochrony roślin i środków owadobójczych.
Odmiana uprawiana w Europie (konopie śródziemnomorskie) może osiągnąć wysokość 2,5 – 4,5 metra w ciągu 130-150 dni, wyższą niż inne odmiany konopi. Ze względu na szybki wzrost chwasty mają niewielkie szanse, co sprawia, że stosowanie środków chwastobójczych również nie jest konieczne.

A co w zamian?

Cała roślina jest biodegradowalna. Wszystkie wyroby gotowe, jakie są wytwarzane z konopi, są biodegradowalne, a więc jeszcze jedna korzyść dla świata, brak śmieci zalewających naszą planetę. Włókno konopne jest trwałe, odporne na tarcie, odporne na promieniowanie UV i antybakteryjne.

Konopie mają wysoką zdolność pochłaniania wilgoci, a także łatwo uwalniają wilgoć do powietrza zewnętrznego. Zatem tkaniny i odzież w włókien konopnych są przyjazne dla ciała ludzkiego. Czego chcesz więcej? Przecież to brzmi jak w bajce.

Wyroby gotowe z konopi.

Włókno konopne powstaje w wyniku rozdzielania słomy,
z której powstaje także paździerz. Cenią go przede wszystkim producenci odzieży, produkując z tkanin konopnych spodnie, bluzki, czapki, a także skarpety. Przemysł ma duże pole do popisu. Również przemysł farmaceutyczny. Od wielu lat wiemy o właściwościach olejów, nasion i kosmetyków konopnych z zawartością CBD. CBD daje całemu organizmowi ludzkiemu wiele zbawiennych czynników zdrowotnych, ale o tym kiedy indziej. Wobec ogromnego zagrożenia zalania świata przez plastik i wobec chęci dawania naszym organizmom to, co najlepsze wymyśliłam Sklep z rękodziełem konopnym.

Hemptarianka!

Tak nazwałam sklep z konopiami. Nie ukrywam, że lubię mieć nowinki, zwłaszcza te, których inni nie mają. Hemptarianka jest takim miejscem, gdzie proponuję Wam moje wyroby z konopi, półprodukty: taśmy i tkaniny, wyroby gotowe szyte w Polsce: plecaki i torebki konopne, ręczniki z konopi, i najbardziej lubiane przez Klientów apaszki – chustki, czyli bandany konopne. To jeszcze nie koniec.

Ciągle poszukuję nowości dla Was. W efekcie wkrótce będą w sprzedaży czapki, mitenki i kaptury konopne. Będzie również trochę rękodzieła z Nepalu, który słynie z oryginalnych produktów rękodzielniczych.

Zapraszam do sklepu z konopiami: Hemptarianka.

Możesz obserwować nasze poczynania na Instagramie:

https://www.instagram.com/hemptarianka/

lub na Facebook-u:

https://www.facebook.com/hemptarianka

Do zobaczenia w social mediach i w naszym sklepie.

hemp bandana
hemp backpack, plecak konpny
konopny ręcznik kąpielowy, hemp bath towel.
torba konopna KANGUR, hemp bag KANGAROO.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.