Haft Punch Needle
LINEN HIT

Haftuj z Linen Hit punch needle

Punch needle, czyli haft pętelkowy. Tym razem haftujemy pisakiem z cienką igłą 2,2 mm. Zapraszamy do wspólnego tworzenia.

Do haftu cienką igłą w pisaku należy użyć cienkiej nici do haftu. Może być to kordonek MAJA 5 lub KAJA 15 dostępne na www.linenhit.com

Naciągamy tkaninę lnianą lub kanwę na tamborek. Tkanina powinna być być bardzo mocno naciągnięta. Jak? Przy pukaniu w nią powinna brzmieć jak bębenek. Nawlekamy drucikiem igłę do haftu i działamy, po kolei wbijając igłę do oporu w naciągniętą tkaninę na tamborek. igłę wbijamy w miarę prostopadle do tkaniny.

Działanie jest bardzo proste i nie wymaga specjalnych zdolności manualnych. Bo przecież każdy umie dziobać igłą w tkaninę. Należy tylko pamiętać, że igła powinna być ustawiona oczkiem do tyłu. Czyli przód igły stanowi ścięcie, a tył dłuższa część z oczkiem.

Co można popełnić techniką punch needle? W zasadzie większość dziedzin twórczości rękodzielniczej można zaspokoić punch needle. Począwszy od wyrobów użytkowych, przez artystyczne, po dywany i odzież.

Zapraszam próbuj z Linen Hit. W naszym sklepiku znajdziesz potrzebne materiały do tworzenia tą techniką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *